2009. július 18., szombat
Nagy akvárium (160 literes) lakói
Jelentem még él, és elneveztük Madzagnak. Kissé kalandos volt az útja. Már egy ideje szemezgettem vele, de attól féltem, hogy meg fogja enni a többi halat. Eddig még nem tette. Sajnos még az étvágya se nagy. Mikor az üzletből kihoztam, darakóros volt. Itthon beletettem egy külön medencébe, ahol gyógyszeres kezelést kapott. Most már nem pöttyös :) Pár nap múlva betettem a nagy akváriumba. Kellett pár előkészület, mert nagy szabaduló művész. Be is mutatta tudományát, mert csak egy kicsit húztam el a tetejét a nagy akksinak, ő már fél óra múlva a másik akváriumban úszkált. Azért van egy pár centi különbség légvonalban a két akvárium között :) Majd este bemászott a hátfal mögé, aztán visszajött előre. Majd gondolt egyet és kimászott az akváriumból. No azóta betömtem a lyukakat. Most a gőtének a mániája, hogy bemászik hátra. Csináltam neki feljárót, amin vissza tud jönni előre. Eddig nem tette... Majd csak éhes lesz :)
2009. július 16., csütörtök
Nagy akvárium (160 literes) lakói
Nagy akvárium (160 literes) lakói
Gurámik
Eddigi állatok, amiket bemutattam, kicsit színtelenek voltak, bár rendkívül atraktívak, de színűk csupán a feketétől a szürkén át a barnáig terjedt. A most következő halak már sokkal színesebbek.
Az első páros:
Kék v. márvány gurámi (Trichogaster trichopterus)
Azért döntöttem a gurámik mellett, mert kis mennyiségű oxigén esetén is életben maradnak. A nagy halpusztulás óta kicsit óvatosabb vagyok. Valószínű ezek a halak akkor is fognak élni, ha véletlenül leállna a levegőztető. Direkt párban vettem őket. A bal oldali nagyobb a hím, míg az alatta lévő ducibb a nőstény. Viszonylag békés halak. Nagy ritkán megkergetik egymást, de nagyon nem csípkedik a többi halat. Szeretnek elbújni a bal oldali növényzetben.
A hím ...
és a nöstény.Törpe gurámi (Colisa lalia )
Méz gurámi (Colisa chuna)
Érdekes, mert az írják az okosok, hogy ez a gurámi max 4 cm-re nő meg, így kisebb mint a törpe. Eredetileg 2 volt belőle, de sajnos az egyik megbetegedett és elhalálozott. Aztán vettem még egyet. Most az egyik túlvan egy betegségen, remélem, egyelőre befort a seb és fehér folt látszik a helyén. Még egy érdekesség, hogy az egyiknek a kopoltyú nyílásával párhuzamosan van egy vágás, de ez valószínűleg születési rendelenesség.
Nagy akvárium (160 literes) lakói
2009. július 3., péntek
Nagy akvárium (160 literes) lakói
Másik kedvenc halam, hasonlóan szép mint az ezüst cápaharcsák, csak pöttyös ruhája van és jóval hosszabb bajuszokkal rendelkezik a Dominó harcsa. Sajnos az első példány szintúgy nem bírta a nagy halpusztulást mint a legtöbb. Ő a második. Egyelőre csak egy van belőle. De még lehet, hogy beszerzek egyet, megnézzük mit kezdenek egymással. Érdekes hangot ad, mikor kifogtam a vízből. (költöztetés miatt). Szegény jól bele is akadt a halóba. Alig tudtam kiszabadítani, kicsit meg is sérült az egyik mell úszója. Azóta már jobban van. Eleinte kicsit passzív volt az új akváriumban, de mostanában már alig lehet lelőlni. :)
Éjszakai falatozás 2. rész
Álarcos társ se veti meg a éjszakai kajálást, nem félve az elhízás veszélyétől. Lássuk be, van még mit behoznia. :)
És vannak a kényelmesebbek, akik jobban szeretik, ha a vacsora személyesen jön el hozzájuk. No ő pórul járt, mert az orra elől elhalászták a legjobb falatokat. Hát aki a kőpakolást jobban szereti...
Éjszakai falatozás 1. rész
Sokan azt gondolnák, hogy éjszaka teljes nyugalom van az akváriumban, pedig nincs. Legalábbis az enyémben. Ilyenkor lesznek igazán aktívak az éjszakai állatok. Közéjük tartozik a már bemutatott angolna "csapat" is, a harcsák vagy a gurámik, de a gőte is aktív tud lenni.
Gőtének melege van
2009. július 2., csütörtök
Nagy akvárium (160 literes) lakói
Anno az első ilyen halamnak sajnos gyorsan vége lett. Nem tudtam ugyanis, hogy kicsit sózni kell a vizét. Gyorsan el is pusztult. Aztán a következő példány már szép nagyra megnöt. Az ő életének a nagy hal pusztulás vetett véget, amikor is egyik este elfelejtettem visszakapcsolni a levegőztetőt. Hosszas várakozás után sikerült csak beszereznem ezt a két szép példányt egy olyan állatkereskedésből, amit az utóbbi időkben fedeztem fel. A sózott vizen kívül az elő szúnyoglárva az aminek nem tudnak ellenállni. A fagyasztottat már kevésbé részesítik előnyben.
Nagy akvárium (160 literes) lakói
A második körben szerzett nagyobb angolna, kicsit lestrapáltnak tünt, meg volt sérülve pár helyen a bőre, de most már sokkal jobban van.
Ő a legkisebb. Kicsit még félénk, ezért nappal igen ritkán látni. Rajta még nem látszódnak a foltok. Aztán az is lehet, hogy teljesen más fajta.
Nagy akvárium (160 literes) lakói
Újabb szerzeményem, egy "óriás" gőte, legalábbis az üzletben így nevezték. Valójában szerintem Spanyol bordás gőte. Először nagy gondban voltam, mert nem tudtam, hogy melyik akváriumba tegyem. Vannak kínai tűshasú gőtéim, akik, úgy nézem már elérték maximális méretüket és nincs fűtve a vízük. Az eladó mondta, hogy ez a gőte inkább a meleg vizet szereti. Hát a gőtelapon pont az ellenkezőjét írják. Szóval végül a nagy akváriumban kötött ki. Egyelőre úgy néz ki jól érzi magát. Mikor megérzi a kaja szagát, kifejezetten aktív lesz és fel alá úszkál. Kicsit béna szegény, néha véletlenül bekapja az angolna orrát is, aki szintén a tubifexre vadászik. Persze megeszi a vörös szúnyoglárvát is, márha marad, mert az a többi hal is imádja. Jelenleg kb 12 cm hosszú.